A husipályázatban sajnos még senkinek sem sikerült kitalálnia, mi lehet az adott "marhaszelet". A gondolkodási határidő kedd, akkor megyek ugyanis postára :))
Elnézést kérek kedves férfiolvasóimtól, de ezúttal nagyon nőies témát fogunk feszegetni minimum három ember legnagyobb örömére. Ez pedig nem más,mint a KOZMETIKA!
Már indulás előtt pár héttel meg lettem bízva ezekkel a kérdésekkel, úgyhogy most igyekszem eleget tenni.
A fogadócsalád fiatal "anyukája", Etsuko san, egy szépségszalon tulajsonosa. Őt kérdeztem mindenféléről. A kozmetikust amúgy japánul estétishan-nak (エステティシャン)hívják.
Nemcsak Közép-Európában, hanem a Fülöp-szigeteken és Kínában is csinálnak nyomkodásos kezelést. Japánban egyáltalán nem végeznek ilyesmit, kivéve az ő kis szalonját. Veszélyesnek tartják azt, ha a sok nyomkodás után az arc bepirosodik, ezért inkább nem csinálják. Japánban mindenki kis porszívószerűséget használ, azzal próbálják kiszívni a sok trutyit. Etsuko san szerint ez nem túl hatékony, mert a fele anyag ott marad, ezért ő inkább megpróbálja szépen, lassan, finoman kinyomkodni, hogy ne pirosodjon be utána az arcuk. Amúgy a pattanásokat peelingeléssel kezelik.
Szempillafestést is van, ahol csinálnak Japánban, van, ahol nem.
Az arcdiagnosztika egy nehéz kérdés, erre nem nagyon tudott válaszolni. Csak azt mondta, hogy elég csak rénéznie, és már tudja is, hogy milyen a bőrtípusa a vendégnek. Általában a kedves vendég orrát, és a környékén levő részt nézi meg először. (Sajnos mivel nem értek ehhez, ezért ezzel kapcsolatban nem tudtam neki további kérdéseket feltenni.)
Sok kozmetikus azt a márkát használja, amit a boltokban is lehet kapni, mert az már bevált a kuncsaftoknak a mindennapokban. Ám attól, hogy japán termék, nem feltétlen jelenti azt, hogy jó a minősége, ezt sajnos sok kozmetikai szalonban figyelmen kívül hagyják. Etsuko san spanyol márkát használ, mert ő (megérdemli :)) nagyon odafigyel a jó minőségre.
Japánban is sok gépet használnak a szépség megőrzéséhez, de Etsuko san nem szereti, sőt egyáltalán nem is használja őket, mert szerinte nem lehet velük jó munkát végezni.
Gyantázást egyáltalán nem végeznek, mert megijednek attól, hogy utána piros lesz a bőrük, és persze a fájdalomtól is, veszélyesnek tartják ezt is. Ezért sokan lézeres kezelésre járnak, ami 4-5 alkalom után végleges szőrmentességet biztosít. Ezt nemcsak kozmetikai szalonokban lehet végezni, hanem kórházakban is. Ott talán kicsivel olcsóbb, de így is meghaladja alkalmanként a 80ezer Ft-ot (és akkor csak a karoddal foglalkoztak...). Sok olyan kozmetikai szalon van, ahol előre elkérnek kb 200ezer Ft-ot a kedves hölgyektől, aztán az első alkalom után bezárják a boltot, és lelépnek a pénzzel (Etsuko san nővére kétszer is így járt). Aki nem engedheti meg magának azt a luxust, az borotvát használ.
Férfiak is sűrűn járnak hozzá, de főleg masszázsra. Többféle masszázs van náluk: thai, bali, vietnámi, kínai (seitai), japán (atsuma, shiatsu), olajos, kéz-, láb-, fej- és arcmasszázs.
Egyelőre enniyt tudtam meg, de ha van esetleg még konkrétabb kérdés, olyasmi, ami kimaradt, akkor szóljatok bátran.